Zrelaksowany.pl

Blog o relaksacji i spokoju ducha
Wdzięczność

Wdzięczność

Kiedy ostatnio byłeś komuś za coś wdzięczny? A pamiętasz jak się wtedy czułeś?  Ja w takich momentach odczuwam wiele pozytywnych wrażeń. Ale co zrobić, jeżeli wydaje się że wokoło nie ma powodów do wdzięczności? Są! Na pewno są! Wystarczy poszukać.

Proponuję takie ćwiczenie: gdy kończy się dzień – usiądź i zastanów się za co możesz być dzisiaj wdzięczny i zapisz to. Albo narysuj. Zmaterializowanie na papierze naszej wdzięczności utwierdzi ją, a systematyczne wykonywanie ćwiczenia wyrobi nawyk zauważania powodów do wdzięczności w trakcie codziennego życia. Kultywując taką postawę zauważysz jak się zmienia rzeczywistość dookoła Ciebie. A tak naprawdę, to rzeczywistość się zmieni tylko Twój sposób jej postrzegania. Zauważysz, że jest coraz więcej powodów do tego żeby powiedzieć „dziękuję” komuś, a nawet i sobie. Będziesz spokojniejszy i bardziej zadowolony.

Wydrukuj jeden z rysunków z tego wpisu w liczbie mnogiej, połóż na szafce nocnej, żeby pamiętać – i zapisuj powody do wdzięczności codziennie w jakiejkolwiek formie. Powodzenia!

 

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.