Zrelaksowany.pl

Blog o relaksacji i spokoju ducha
Okrągły rok bez stresu

Okrągły rok bez stresu

Okrągły rok bez stresu autorstwa Gilles Diederichs to największa książka o relaksacji jaką miałem w rękach 🙂 I dosyć gruba, bo składa się aż z pięćdziesięciu dwóch rozdziałów – po jednym na każdy tydzień roku. A w nich mnóstwo ćwiczeń i porad łączących terapię przez twórczość oraz samodoskonalenie w zakresie dobrego samopoczucia. 52 rozdziały to 52 przyjazne programy aktywnościowe, dzięki którym można robić postępy na drodze samorozwoju osobistego i czerpać z tego przyjemność. Stopniowe przekazywane są praktyczne informacje do wykorzystania we wszystkich sferach życia codziennego, co umożliwia naukę zapobiegania negatywnemu wpływowi otoczenia na osobiste samopoczucie. Pokazują jak koić nerwy, rozluźniać spięte mięśnie i skutecznie wpływać na swoje samopoczucie. Mnóstwo kreatywnych pomysłów, a także konkretna wiedza jak układać własne programy relaksacyjne dopasowane do nas samych.

Programy składają się z czynności do wykonania przez cały tydzień umożliwiający jednocześnie owocne spędzanie wolnego czasu. Nic nie jest narzucone, nawet kolejność nie jest ważna! Można zacząć od środka książki. Ważne jest regularne wprowadzanie w życie nabytych umiejętności. Mózg wytwarza nowe połączenia neuronalne dzięki regularnej praktyce, właśnie poprzez powtarzanie. W ten sposób kształtują się naturalne odruchy dobrego samopoczucia w trudnych sytuacjach w życiu. Program zawiera także aktywności grupowe. Przebywanie z innymi ludźmi często ułatwia wyciszenie emocjonalne i psychiczne. Dawanie i dzielenie się wyzwala od lęków przed światem.

Każdy program ma cztery etapy:
1. Moja chwila bez stresu – to oryginalne ćwiczenia w formie prostych schematów do wykonania w warunkach wyciszenia psychicznego i równowagi emocjonalnej.
2. Moje podejście do terapii przez twórczość – umożliwia wyrażenie się przez… twórczość po to, by złagodzić stres w trakcie procesu tworzenia.
3. Mój krok ku dobremu samopoczuciu – proponuje wykonywanie prostych ćwiczeń, które mogą być rozłożone na cały dzień od rana do wieczora.
4. W moim kokonie – czyli etap prac ręcznych! Własnoręczna nauka doceniania bogactwa jakie niesie ze sobą otaczająca nas przyroda.

Niedługo zaczyna się nowy rok, dobry moment aby przeżyć go bez nadmiernego, niszczącego stresu. Być gotowym na jego pojawienie się i zmianę destrukcyjnej energii w dobrą, tworzącą konstruktywne i przyjemne rozwiązania!

Literatura: Okrągły rok bez stresu, Gilles Diederichs, Firma Księgarska Olesiejuk Sp. z o.o., Ożarów Mazowiecki 2016.

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.