Zrelaksowany.pl

Blog o relaksacji i spokoju ducha

Zacznij tutaj

Witaj na blogu o relaksacji i spokoju ducha! Choć każdy ma własne metody na rozluźnianie, to istnieją sprawdzone techniki, dzięki którym osiągniesz większą skuteczność. Nie obiecuję jednak błyskawicznych efektów – często przychodzą one niepostrzeżenie. Ważna jest otwartość na zmiany, systematyczna praktyka i brak oczekiwań.

Na blogu piszę o także relaksacji także jako procesie, który może trwać podczas wykonywania codziennych czynności w pracy, domu i gdziekolwiek jesteśmy. Z pozoru może wydawać się to nierealne, jednak takie podejście do życia jest możliwe, sprawdziłem to na sobie 🙂 Powiem więcej! Efektywność działań wzrasta, kiedy jestem spokojny podczas aktywności zawodowych i się nie spinam. Gdy zamiast walczyć z problemami to z nimi płynę, choć nie zawsze wszystkie emocje są przyjemne.

Tak to zobrazowałem na poniższym rysunku:

Ukończyłem m. in. studia z technik relaksacyjnych oraz psychosomatycznych praktyk jogi, gdzie doświadczyłem na sobie wielu różnych metod i sposobów na pracę z ciałem i umysłem, której efektem jest poczucie spokoju ducha. Jest to ogromna wartość zmieniająca sposób odczuwania rzeczywistości, jednocześnie nie jest to coś, co się osiąga raz na zawsze. Tak naprawdę jest jak z jazdą na rowerze – ciągłe mniej lub bardziej świadome utrzymywanie równowagi dzięki konkretnym działaniom, codziennej praktyce i otwartości na naukę. Na tej stronie dzielę się wiedzą i doświadczeniem, które na bieżąco się rozwijają i otwiera coraz to nowe przestrzenie 🙂

Dla mnie podstawą doświadczania spokoju ducha jest uważność (ang. mindfulness), rozumiana jako nieoceniająca obserwacja tego co się właśnie dzieje. To od niej wszystko się zaczęło i ciągle jej działanie nie przestaje mnie fascynować. Niezależnie od tego co przeżywam 🙂 O uważności przeczytasz tutaj i tutaj, a także na blogu medystacja.pl. Druga podstawowa sprawa to świadomy oddech opisany tutaj i tutaj, który uważności pomaga i jest najbliższą nam techniką relaksacyjną.

Na blogu opisuję techniki relaksacyjne, swoje przemyślenia, inspiracje, znajdziesz tu także wiele książek, ćwiczenia, a nawet wywiady! Zapraszam do korzystania 🙂